Що таке
ламінат?
Що таке тришарова
паркетна дошка?
Що таке
терасна дошка?
Що таке
пробкова підлога?
Що таке
вінілова плитка?
Що таке
масивна дошка?
ЩО ТАКЕ ЛАМІНАТ?
Був час, коли ознакою добробуту вважалася наявність у будинку паркету. Таке покриття для підлоги визнано дуже міцним, довговічним і, що важливо, шалено красивим покриттям для підлоги. Проте задоволення це не з дешевих, тому одного разу шведська фірма з виробництва підлогових покриттів придумала і запатентувала економічніший матеріал, який використовується сьогодні з великим задоволенням. І ім'я цього матеріалу – ламінат.
За чверть століття з моменту його винаходу ламінат змінювався і вдосконалювався. Зараз він є таким матеріалом, який за характеристиками перевершує навіть дерев'яні покриття. У нього високий показник зносостійкості, його можна мити не тільки водою, а й ацетоном, не вицвітає на сонці і стійкий до ультрафіолетових променів, витримує перепади температур.
Ламінована панель є багатошаровим матеріалом, число яких становить не менше чотирьох. Основою для міцності ламінату служить середній шар, який зазвичай виготовляють із деревоволокнистого матеріалу. І чим вищий показник міцності цієї частини дошки, що ламінує, тим міцнішим буде ламінат. Зверху цього шару приклеюються високоякісні зображення матеріалів, що імітуються (дерево, камінь, плитка та інші). Для того, щоб покращити зносостійкість поверхні та захистити від вицвітання, виробники просочують цю частину смолою. А при додаванні діоксиду алюмінію до смоли, ламінат збільшує міцність у кілька разів.
Під основним шаром захований досить товстий прошарок картону або пластику. Функція її полягає в тому, щоб врівноважити згинальну напругу і не допускати попадання вологи в основну частину дошки, що ламінує. Більшість видів ламінату, за винятком найдешевших, внизу покрито ще й шаром із звукоізолюючим матеріалом. Це полегшить завдання покупцям, оскільки їм не доведеться додатково використовувати плівку, що поглинає звуки.
Як правило, ламінат виготовляють двома способами: з використанням високого тиску та прямого тиску. Перший варіант має на увазі використання високого тиску на всіх етапах створення ламінату. В результаті виходить дуже міцне покриття, гарантія на яке становить 20 років. Другий варіант виготовлення трохи простіше, його пресують та склеюють одночасно. Такий ламінат виходить менш зносостійким, але більш доступним за ціною. Гарантія на таке покриття підлоги близько 10-15 років.
Ламінат дуже просто стелити, бо для цього його не потрібно прибивати чи приклеювати до підлоги. Він тримається за рахунок своєї ваги на поверхні чорнової підлоги. А для того, щоб скріпити дошки, що ламінують, між собою є два способи: з використанням клею і без нього. Перший спосіб, як відомо з назви, має на увазі використання клею і сам по собі досить складний. Тому, якщо ви не є фахівцем у цій справі, краще залишити монтаж професіоналам. Другий спосіб укладання значно простіше, бо підлога збирається за рахунок конструкції шип-паз. Цей варіант монтажу займе мінімум часу, а при переїзді підлогу можна демонтувати та забрати із собою.
Збираючись укладати ламінат, переконайтеся, що у вас ідеально рівна основа для нової статі. Похибки допускаються, але мінімальні (до 2 мм). На рівну основу необхідно постелити спеціальну підкладку, яка приховує невеликі нерівності підлоги та поглинає шум кроків. Як підкладку можна використовувати пробку. Цей матеріал не лише екологічно чистий, але й зберігає тепло та максимально поглинає шум. Щоправда, і вартість його на порядок вища.
Вибираючи ламінат, перше, на що варто звернути увагу клас зносостійкості. Погодьтеся, міцність покриття для спальні і для офісу повинні бути різними. Звідси і поділ ламінату на побутовий та комерційний. Існує всього 6 класів ламінату (21,22,23 та 31,32,33). Цифри показують рівень зносостійкості, тому зрозумілим стає, що 21 найменш міцний, а 33 найбільш міцний. Крім цього, важливим є і показник вологостійкості, особливо якщо ви вирішили стелити ламінат у ванній кімнаті або на кухні. Сьогодні є кілька видів цього покриття для підлоги: звичайний, вологостійкий і відштовхуючий воду. Останній вважається найякіснішим.
При виборі ламінату звертайте увагу на його товщину. На перший погляд, цей показник здається зовсім незначним, але саме від товщини дошки залежить те, наскільки сильно він скрипітиме. Чим товщі ламінована дошка, тим менше звуків вона видає під час ходьби нею. Також щоб проживання у приміщенні з ламінатом на підлозі було дійсно комфортним та корисним, особливу увагу потрібно приділити класу формальдегіду. Загалом невелика його кількість присутня у всіх дерев'яних виробах і не завдає шкоди. Щоб переконатися в тому, що ваш вибір припав на покриття, що укладається в норми, пошукайте на упаковці значок Е1. Якщо він присутній, значить усе гаразд. І ще, що не варто забувати про гарантійний термін експлуатації.
Отже, ламінат є підлоговим покриттям, яке дуже привабливе зовні. Велика різноманітність варіантів декору роблять його практично ідеальним для доповнення незвичайного та вишуканого дизайнерського рішення. Висока міцність дозволяє витримувати сильні навантаження. Сліди від меблів на коліщатках, подряпини від кігтів тварин, попіл від сигарети, що впала - ламінат витримає все і далі радуватиме своєю якістю і зовнішнім виглядом. Крім того, його просто доглядати, легко монтувати, та й коштує він на порядок менше, ніж, наприклад, паркет. Тому, якщо ви готові до заміни покриття для підлоги і все ще сумніваєтеся, що ж вам потрібно, зверніть увагу на ламінат.
Що таке тришарова паркетна дошка?
Підлоги - невід'ємна частина будь-якого інтер'єру, вони створюють атмосферу приміщення, додаючи тепла і затишку. Довгий час натуральні матеріали надавали кожному будинку природність і гармонію, сьогодні цей принцип також дуже популярний. Завдяки можливостям сучасних технологій можна легко створити імітацію натурального підлогового покриття з мінімальними витратами. Але для тих, хто не звик економити на собі і вважає за краще натуральність, існує ідеальний компроміс - тришарова паркетна дошка.
Вибираючи підлогове покриття для свого будинку, зверніть увагу не тільки на відтінок і малюнок дерева, але і на якість. Тришарова паркетна дошка в цьому плані поєднує в собі всі позитивні якості, які необхідні для будь-якого інтер'єру. Крім красивої і приємної фактури деревини, цей матеріал практично не має деформацій і рухів, а міцність практично така ж, як у натурального дерева. Витримувати несприятливі умови, в той же час, не змінюючи свого первісного вигляду - характерна особливість тришарової паркетної дошки.
Як можна здогадатися з назви, тришарова паркетна дошка має 3-шарову конструкцію, завдяки якій мінімізується рух деревини. Зміна температури і вологості в приміщенні не вплине на зовнішній вигляд паркету, а підлога витримає геометрію без неприємних наслідків у вигляді деформацій або тріщин. Два нижніх шару виготовляються з фанери або швидкозростаючих порід дерев. Волокна розташовуються перпендикулярно один одному, забезпечуючи міцну адгезію і перешкоджаючи руху волокон. Третій шар - безпосередньо цінна порода деревини, яка забезпечує ідеальний вигляд підлогового покриття.
Паркет Даний варіант деревного покриття запобігає швидкому зносу і подряпин, чого немає у звичайного паркету, який покривається лаком в домашніх умовах за допомогою щіток і валиків. Але навіть такий надійний захист тришарової паркетної дошки вимагає дбайливого ставлення. Не носіть взуття на підборах, для меблів на колесах використовуйте спеціальні килимки і подушечки, не дозволяйте піску потрапляти на поверхню.
Укласти таку підлогу теж нескладно, тим більше що можна вибирати між декількома способами. Тришарову паркетну дошку можна укласти на клей і цвяхи, а також класичний паркет, а можна скористатися шипом-паз і тушкувати як звичайний ламінат. Другий спосіб більш популярний завдяки своїй низькій ціні і максимальній швидкості. Для монтажу знадобиться гладка тверда і суха поверхня і матерії буде мало - зберіть конструкцію замковим способом. Ця версія установки також хороша тим, що на будь-якій дошці, яка вийшла з ладу, можна легко замінити нову. Ви не можете зробити це за допомогою клею.
При цьому від використання клею ще повністю не відмовилися, адже цей спосіб дає тверде і тверде покриття, монолітність якого буквально відчувається під час ходьби. Крім того, використання надміцних вологостійких клеїв без запаху, які не тільки зберігають надійність конструкції, але і забезпечують високу міцність і захист від фібрації. Недоліком такого способу можна назвати лише необхідність почекати кілька днів, поки клей повністю висохне.
Вибір тришарової паркетної дошки - справа непроста. Крім того, що серед сьогоднішнього різноманіття кольорів, фактур і цін можна втратити миттєво, але практично кожна дошка потребує перевірки на наявність заболонь, деформацій, сучків, які згодом можуть зіпсувати зовнішній вигляд підлоги. Також всі виробники пропонують різні види сортування деревини, але це більше необхідно для різних дизайнерських рішень, а функціональність і міцність матеріалу не впливає на цей показник. Не забувайте про приміщення, в яке ви будете укладати тришарову паркетну дошку. Приміщення з високою прохідністю вимагають більш міцних порід дерев (наприклад, дуба), на менш відкритих просторах - можна укласти більш примхливі породи дерев.
Як не дивно, ціновий фактор грає роль у виборі підлогового покриття для будинку або квартири. Так, популярні виробники пропонують широкий асортимент цін на свою продукцію, а щоб не заплутатися і зробити правильний вибір з точки зору ціни-якості, слід відразу позначити для себе суму, яку можна витратити на тришаровий паркет. Класична деревина або екзотичні породи - вибирайте ви, а сучасні виробники запропонують великий сорт в доступній ціновій категорії.
Незважаючи на те, що при виготовленні тришарової паркетної дошки натуральні матеріали, даний вид підлогового покриття вважається заміною паркету навіть при всіх видимих перевагах. Але цей поверх - воістину витвір мистецтва і результат майстерності сучасної обробки деревини. Віддаючи перевагу такому підлозі, ви гарантовано вибираєте якісний і відносно недорогий матеріал, впевненість в його міцності і надійності, швидкий монтаж і відсутність необхідності додаткового шліфування. Примітно і те, що за зовнішнім виглядом відрізнити тришаровий настил від масивної дошки досить складно, підлога в результаті виходить привабливим і благородним. Тришарові підлоги - гідний вибір і ідеальне рішення для будь-якого інтер'єру.
Що таке терасна дошка?
Альтанки і тераси давно перестали вважатися ознакою розкоші, зараз це звичне для багатьох з нас місце для відпочинку. Погодьтеся, адже так приємно пити ароматний чай, читати книгу і просто гратися з дітьми на терасі або в альтанці. А для літнього відпочинку краще не шукати місця! Але щоб тераса радувала своїх господарів якомога довше, її потрібно правильно облаштувати. На допомогу в цьому питанні приходить терасна дошка.
Палуба являє собою суміш пластику і дерева в певних пропорціях. Так, якщо дерево більше, зовнішній вигляд дощок імітує дерево, але при цьому зберігає властивості пластика. Цей матеріал спеціально розроблений для зовнішнього використання. Завдяки рифленій поверхні терасна дошка не ковзає навіть після дощу. Переваг такого виду покриття як мінімум предостатньо. Він стійкий до вологи, не деформується, не схильний до гниття, не тріскається і навіть не лущиться, а ще дуже міцний, надійний і простий в обслуговуванні. Навіть після декількох років експлуатації терасна дошка не втратить свій первісний вигляд, не вигорить на сонці і буде виглядати як нова.
Одним з головних переваг такого матеріалу, як терасна дошка, вважається його стійкість до будь-якого впливу. Навіть не варто порівнювати його з деревом, адже багато в чому натуральний матеріал набагато поступається терасної дошці. Його не потрібно обробляти додатковими засобами, які допомагають відштовхувати воду. При належному догляді терасна дошка здатна служити вам вірою і правдою 25 років, не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду. Як правило, палуба виготовляється з екзотичних порід дерев Європи, Азії та Південної Америки. Вся продукція проходить обов'язкову сертифікацію якості.
Ще одна дуже важлива особливість, яка додає привабливості терасної дошки, абсолютно не ламінується. Тепер можна позбутися від страху зловити осколок і вільно ходити босоніж по поверхні матеріалу. Не варто переживати з приводу того, що в потаємних куточках будуть заводитися комахи, які потім доставлять масу незручностей. Подібно до цвілі, комахи обходять терасну дошку. Видалити плями з терасної дошки практично просто. На це піде кілька хвилин і звичайна шкіра. Але тільки подумайте, скільки клопоту це принесе, щоб позбутися від плям на дерев'яній поверхні.
Оскільки палуба є досить простою конструкцією, то проблем з її установкою виникнути не повинно, головне пам'ятати кілька правил, і краще довірити цю справу професіоналам. Отже, якщо ви все-таки вирішили встановити деку самостійно, то перед початком робіт необхідно залишити матеріал на деякий час в тому місці, де він буде встановлений. Такий підхід необхідний практично для всіх підлогових покриттів як внутрішніх, так і зовнішніх. Після акліматизації ймовірність того, що будівельний матеріал буде вести себе непередбачувано, практично дорівнює нулю.
Інша справа, щоб розглянути зазори між з'єднанями. Для того щоб повітря вільно циркулював між дошками, а вода не повинна накопичуватися, а йти геть, зазорів повинно бути не менше 5-10 мм. Також фахівці рекомендують попередньо обробити терасну дошку спеціальним розчином, який її захищає. Завдяки таким маніпуляціям зовнішній вигляд тераси завжди буде таким, як ніби ви її тільки що заклали. Але навіть якщо ви відмовитеся від такого виду робіт, ваша колода все одно буде виглядати приголомшливо і служити вам роками.
Традиційно настил укладають одним з двох способів: відкритим або закритим. Простіше і дешевше вибрати відкритий монтаж, який дуже схожий на стандартну укладання підлогового покриття. Тільки для терасних дощок використовуються не цвяхи, а спеціальні шурупи, які не схильні з часом руйнівному впливу навколишнього середовища. Закритий спосіб набагато складніше відкрити і вимагає догляду і уваги з боку виконавців, але результат набагато привабливіший зовні без видимих швів і стиків.
Палуба виготовлена з екологічно чистих матеріалів, тому не сумнівайтеся в її безпеці для здоров'я. Отже, привабливий зовнішній вигляд, практичність, висока довговічність, тривалий термін служби, легке обслуговування, вогнестійкість і повна безпека для здоров'я - чи не достатньо доказів, щоб подумати про використання терасної дошки для прикраси замість звичайної деревини?
Що таке коркова підлога?
Який інший будівельний матеріал має такі ж гігієнічні властивості, але відповідає всім стандартам будівельних матеріалів, як пробка? Еластичні, пружні і довговічні - коркові покриття для підлоги надзвичайно популярні. І все завдяки структурі цього матеріалу. Структура пробки схожа на тисячі маленьких клітин, які заповнені азотом і киснем, тому вони не пропускають воду.
Корковий підлогу не збирає пил, тому його можна зробити навіть в будинку, де є алергія, і має антистатичні властивості. Цей воістину унікальний матеріал, який не гниє, не горить, не боїться цвілі і навіть гризунів. Щоб зробити це підлогове покриття дуже міцним і не вразливим до пошкоджень, виробники покривають верхній шар полівінілом, маслом і лаком. Найпомітніше, що кожна пробкова поверхня має свій унікальний малюнок, тому будьте впевнені, що ваш підлогу буде по-справжньому ексклюзивним.
Сьогодні дуже популярний корковий підлогу з плитки. Отримана поверхня дуже тепла і еластична, яка прослужить кілька років, радуючи око своєю красою. Зазвичай пробкові плити виготовляють у вигляді квадратів або прямокутників. Укладання цього матеріалу відносно проста, крім того, якщо плити попередньо покрити лаком, кількість часу на монтаж скорочується в кілька разів.
Пробкова плитка має стільки переваг, що її можна рекомендувати для будь-якого приміщення як в офісі, так і вдома. Цей еластичний матеріал знижує навантаження на хребет під час ходьби за рахунок його амортизаційних властивостей. Кроки стають м'якими, навіть злегка пружними і абсолютно безшумними. У приміщеннях з таким покриттям підлоги рівень шуму знижується в кілька разів. Крім того, пробка - це матеріал, який створює сприятливий клімат в приміщенні і зменшує шкідливий вплив геоатогенних зон.
Асортимент матеріалів, представлених на полицях будівельних магазинів, дуже різноманітний. Колір і фактура повністю залежать від ваших уподобань, що важливіше, варто віддати перевагу лакованої плитки (її ще називають ущільненою) або звичайної (відповідно невідкритої). Звичайно, ця проблема з вибором не закінчується, але озброївшись кількома порадами, ви легко виберете корковий підлогу для своїх потреб.
Перше, на що варто звернути увагу - це виробник. Португалія вважається світовим лідером з виробництва пробкових плит. Крім того, виробництво здійснюється в Іспанії, Польщі та Китаї. Тоді прийшов час розглянути упаковку і матеріал, який знаходиться всередині. Акуратна зовнішня оболонка з гладкими надрізами і без задирок - те, що завжди присутній у хорошого виробника. Тепер потрібно перевірити саму пробку. Для цього потрібно взяти дві тарілки, бажано з різних упаковок, і нахилитися один до одного. Задня поверхня заглушки має вкраплення або нерівності, плити вільно кріпляться один до одного або залишають зазори - прямі докази того, що виробник вирішив заощадити.
Корисно враховувати, де саме ви збираєтеся поставити таке підлогове покриття. Якщо ви вирішили укласти коркові підлоги у ванній кімнаті або кухні, оптимальним варіантом буде клеїти плитку. Укладаючи підлогове покриття таким чином, ви гарантовано отримаєте надійне покриття, яке не тільки не горить, не гниє і не боїться жиру, але і здатне витримати навіть порушення водопроводу без особливих пошкоджень зовнішнього вигляду. Для віталень, будь то вітальня, спальня або дитяча, можна сміливо віддавати перевагу панелям із замковим механізмом. Цей матеріал ще називають пробковим ламінатом. Його перевага в тому, що підлогове покриття можна збирати і демонтувати кілька разів.
Після того, як вибір зроблений, а пробка привезена додому, настає час приступати до укладання, точніше підготовчих робіт. В першу чергу необхідно залишити матеріал в приміщенні, для якого він призначений протягом 1-2 днів. Так плитка акліматизується і не підносить надалі неприємних сюрпризів. Укладання пробкової плитки на палубу дуже проста. Спочатку кладете перший ряд, потім другий під кутом 30 градусів. Дуже ефектно буде виглядати підлога, куди плитка зміщується наполовину при укладанні.
Приклеювання пробки трохи складніше. А все тому, що клей, який використовується для роботи дуже швидко схоплюється, а відірвати клей в разі помилки вже неможливо. Також перед початком робіт слід провести дві перпендикулярні лінії, щоб вирівняти матеріал, адже пробка розміщується від центру кімнати. Клей наносять на підлогу, потім укладають плитку і щільно притискають подушкою до поверхні. Коли корковий підлогу повністю встановлений, необхідно провітрити приміщення. Через добу можна приносити меблі і ходити по кімнаті з новим підлогою.
Пробкові покриття для підлоги майстри покривають будь-якими дефектами поверхні. Немає необхідності в спеціальній підготовці перед укладанням, просто переконайтеся, що у вас рівна чиста підлога і можна приступати до роботи. А при правильному монтажі і якісних матеріалах ця підлога прослужить вам кілька десятиліть, даруючи затишок і тепло вашому будинку. Все завдяки легкості цього матеріалу. Догляд за корковою підлогою досить легкий: існують спеціальні масла і миючі засоби. Досить відмовитися від твердих металевих предметів для чищення і регулярно стежити за чистотою і станом коркової підлоги, і вона окупить вас тривалим сервісом і привабливим зовнішнім виглядом.
Що таке вінілова плитка?
Якщо ви віддаєте перевагу відносно недорогий, але практичний і зовні привабливий підлогове покриття, якщо хочете додати родзинку в свій інтер'єр і при цьому обзавестися міцним матеріалом, пора придивитися до такого матеріалу, як вінілова плитка. Презентабельний вигляд, що відрізняє ваш інтер'єр від решти і надійна конструкція, яка прослужить роками, залишаючись максимально привабливою - все це і трохи більше про вінілову плитку для підлоги.
Вінілова плитка являє собою дуже міцне покриття, яке складається з декількох шарів пластифікаторів, високоміцного вінілу і полівінілхлориду. Верхній шар виконує захисну функцію і повністю прозорий. Він включає в себе спеціально оброблений вініл, який протидіє агресивним зовнішнім впливам, таким як хімічні речовини або механічні навантаження. Середній шар просто дає можливість наносити всілякі малюнки. Імітація дерева, мармуру, граніту або трави в саду - немає нічого неможливого для вінілової плитки. Нижні шари містять у своєму складі вінілові, полівінілхлоридні та інші наповнювачі.
Завдяки цій багатошаровій структурі вінілова плитка воістину ідеально підходить для оформлення підлоги в будь-якому приміщенні. Вона добре виглядає, не вицвітає під сонцем, не знімає взуття, навіть не блідне. Виробники не зупиняються на досягнутому і намагаються зробити нові колекції ще більш привабливими і довговічними. Так, сучасна вінілова плитка здатна витримати навантаження до 10 мільйонів. Це приголомшливий результат! Не дивно, чому таке покриття використовується в офісах, банках і навіть на станціях. Плюс верхній захисний шар з ультрафіолетом дає можливість створювати об'ємні креслення для нестандартних дизайнерських рішень.
Деякий час тому при виготовленні вінілових плит використовувалися шкідливі хімічні речовини і матеріали, зараз все інакше. Виробники відмовилися від старої технології виготовлення і сьогодні таке підлогове покриття можна вважати абсолютно безпечним як для офісу, так і для будинку. А завдяки величезному асортименту і різноманітності цей матеріал завойовує довіру все більшої кількості покупців. Об'ємні малюнки і пластичність дозволяють втілити в життя найсміливіші і неординарні дизайнерські ідеї. Незвичайний мозаїчний або зелений газон, приморський або класичний ліс - один з сотень різних варіантів оформлення підлогового покриття.
Вінілова плитка має стільки переваг і переваг, що з вибором практично немає проблем. І дійсно, відсутність у такого підлогового покриття тільки одного - штучного походження матеріалу. Вибираючи плитку, єдине, на що варто орієнтуватися, крім зовнішніх характеристик, ряд покриттів. Вони залежать від навантажень, які витримують і діляться на три види: побутові, комерційні та спеціальні. Побутова вінілова плитка, як випливає з назви, підходить для будинків і квартир в тих районах, де мало хто ходить. При правильному догляді таке підлогове покриття прослужить не менше 5-6 років.
Комерційна плитка набагато міцніше побутової, тому ідеально підходить для офісів, торгових центрів або медичних установ. Його захисний шар дуже товстий, тому прослужить вам не менше 10 років. Спеціальні покриття призначені для тих зон, де є дуже висока прохідність, наприклад, спортивних залів. Крім високої міцності, це покриття також має антистатичний і неслизький ефект.
Вінілову плитку можна укладати на бетонну підлогу, якщо вона абсолютно суха, або на грубе покриття з фанери або дощок. Головне звернути увагу на те, наскільки гладка поверхня підстави для підлогового покриття. Це безпосередньо впливає на міцність плитки зчеплення з підлогою. Перед початком всіх робіт не слід забувати найголовніше - вінілова плитка повинна деякий час перебувати в приміщенні, де вона буде укладатися. Після повернення з магазину зніміть його з упаковки і залиште в кімнаті мінімум на один-два дні. При цьому плитка повністю акліматизується і не підноситиме після цього неприємних сюрпризів.
Для початку робіт потрібно знайти центр приміщення, звідки буде укладатися підлогове покриття. Потім потрібно нанести мастику або клей на підлогу відразу на кілька пластин і укласти їх назад. Після цього обов'язково притисніть матеріал до підлоги, в якому використовується валик. Не забувайте відразу ж видаляти зайву мастику або клей з плитки, щоб вони пізніше не висохли і не зіпсували зовнішній вигляд підлогового покриття. При укладанні вінілової плитки особливу увагу слід звернути на те, щоб поверхня була сухою і максимально гладкою. У тих зонах, де є ризик проникнення води (кухня або ванна) слід стежити за тим, щоб краї плитки були герметичними. В іншому випадку, якщо попаде волога, підлогове покриття може розбухнути або деформуватися, і вся ваша робота буде марною.
Незважаючи на велику кількість конкурентів, вінілова плитка виграє на їх тлі. Він більш міцний і служить роками, залишаючись при цьому таким же привабливим, як і в день покупки. У практичному плані він поступається навіть ламінату, так як укладати плитку швидко дуже легко, а можливість надати їй іншу форму тільки додає очок. Що стосується одного з найважливіших показників, зовнішнього вигляду, то вінілова плитка не здає своїх позицій. Якісні зображення в поєднанні з обсягом, наданим ультрафіолетовим захисним шаром, виглядають практично краще натуральних. Таке підлогове покриття підходить для будь-якого приміщення, тому якщо ви шукаєте зносостійкий матеріал за розумною ціною, зверніть увагу на вінілову плитку.
Що таке масивна дошка?
Дерев'яна підлога обов'язково привнесе в приміщення відчуття тепла і затишку. Це також пов'язано з тим, що з початку часу багато будівель були зроблені з цього благородного екологічно чистого матеріалу. На сьогоднішній день дерев'яна підлога вже не може похвалитися колишньою популярністю, а це більше пов'язано з можливістю використання більш дешевих аналогів. Але якщо справа доходить до натуральних покриттів, масивна дошка на десять очок випереджає будь-яку штучну. Ті, хто колись ходить босоніж по дерев'яній підлозі і відчуває красу натурального малюнка дерева, навряд чи можуть віддати перевагу іншому матеріалу.
Неважко здогадатися, що найпоширеніші дошки, які люди укладали в своїх будинках і стали першим дерев'яним настилом. Дійсно, масивна дошка вважається родоначальником всіх сучасних підлогових покриттів. Згодом його замінили більш хитромудрими брусками, встановленими хитромудрими візерунками, так з'явився паркет. Але це не означає, що масивна дошка втратила колишню популярність, навпаки, продовжує дарувати затишок і тепло тим, хто віддає перевагу натуральним класичним матеріалам.
Як відомо, деревина є натуральним матеріалом, а тому коштує чимало. Саме тому виробники завжди намагаються зробити виробництво дешевше. Так, паркетні дошки сьогодні тільки частково містять екологічно чистий матеріал, деревину, а все інше - добавки і аналоги. Але коли справа доходить до масивної дошки, компромісу бути не може. Даний вид підлогового покриття повністю складається з виду дерева і має досить значні розміри в порівнянні з паркетом або ламінатом. А довжина і ширина дощок залежить від ваших уподобань і бажань. Вузькі масивні дошки ідеально підійдуть для невеликих приміщень, широкі - прикрасять приміщення з великою площею.
Масивна дошка вважається найбільш якісним, навіть елітним, продуктом серед усього різноманіття підлогових покриттів. При цьому тривалому обслуговуванню цієї підлоги можна тільки позаздрити, завдяки правильному догляду деревина прослужить десятки років. Цей матеріал дуже просто і швидко укладається, і в результаті виходить гарний елітний підлогу. На відміну від звичайної дощатої підлоги, масивна дошка по всьому периметру передбачає пази і виступи, за рахунок чого дошки щільно з'єднуються між собою. Також «скіс», який йде по довгій стороні надає кінцевому результату певний шарм і елегантність.
Традиційно масивна дошка виготовляється зі стандартних і екзотичних порід дерев. Одним з найпопулярніших видів такого підлогового покриття вважається масивна дубова дошка. Він тонується в різні кольори, що дозволяє створити величезний вибір кольорів для будь-яких дизайнерських рішень. Не менш популярною і можна назвати масивну горіхову дошку. Такий підлогу повністю підкреслює елегантність і статус приміщення, де він закладений.
Вибираючи масивну дошку, в першу чергу, необхідно визначитися з тим, для яких приміщень вона буде використовуватися. Корисно буде дізнатися про породи дерев і їх особливості. Так, на сьогоднішній день дуже популярні світлі породи дерев, вони візуально збільшують простір і виглядають дуже привабливо. Темні скелі, в свою чергу, хоч і візуально зменшують простір кімнати, але в той же час надають шарм і благородство інтер'єру. У наших кліматичних умовах, мабуть, найважливішим буде стійкість матеріалу до екстремальних перепадів температури і вологості. Сила деревних порід також відіграє свою роль.
Витративши багато грошей на масивну дошку, не рекомендується намагатися заощадити на її установці, адже це справжній ювелірний процес. Найменше відхилення від технології і ризик безнадійно зіпсувати як деревину, так і всі супутні матеріали для монтажу. Перед початком процесу установки необхідно спочатку переконатися, що приміщення дійсно готове до цього. Всі ремонтні роботи повинні бути виконані: встановлені двері і вікна, вирівняні стіни, стяжка досить суха, а показник вологості повітря знаходиться в допустимих межах. Крім того, перед установкою масивна дошка повинна деякий час лежати в приміщенні, в якому вона буде встановлена. Через кілька днів матеріал повністю «звикне» і акліматизується, що забезпечить захист від неприємних сюрпризів в майбутньому.
Сьогодні існує кілька способів укладання масивної дошки: на залізобетонні, дерев'яні і змішані підлоги. Залізобетонні підлоги, в свою чергу, можуть бути на стяжці і лагах або фанері, на фанері і лагах без стяжки, на фанері з можливістю регулювання. Дерев'яні і змішані підлоги означають укладання на фанеру і лаги. При укладанні масивної дошки потрібно використовувати спеціальні викрутки, кожна планка яких кріпиться до основи. Крім того, необхідно використовувати спеціальний клей, який слід наносити на основу. Укладання такого підлогового покриття з використанням тільки клею неприпустимо. Також рекомендується залишати невеликі зазори (7-10 мм) між підлогою і стінами.
Масивна дошка - це не просто підлогове покриття, це ознака стабільності, впевненості і гарного смаку. Цей підлогу якраз і створений для великих приміщень, адже саме так можна максимізувати красу фактури деревини. Різні варіанти обробки дозволяють експериментувати з зовнішнім виглядом, тим самим дозволяючи дереву буквально дихати і оживати на очах. Будь-який інтер'єр, в якому знаходиться підлога з масивної дошки, надає приміщенню теплоту, затишок і непохитну довговічність, позачасовий.